Vasarą palydime paroda Bičiuliui Mariui Mindaugui Daniui atminti

Rugsėjo 6 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma tapybos darbų paroda iškalbingu pavadinimu „Gėlių pasaulio atspindžiai. Bibliotekos Bičiuliui Mariui Mindaugui Daniui atminti“. Bibliotekos sienos dar kartą nušvis prieš metus Amžinybėn išėjusio dailininko kūryba.

Marius Mindaugas Danys (1961–2015) – vienas produktyviausių viduriniosios kartos menininkų. Tai buvo pavydėtinos energijos dailininkas, sėkmingai dirbęs keliose srityse: vienu metu jis gebėjo ne tik tapyti paveikslus, kurti skaitmeninę grafiką, bet ir organizuoti kilnojamąsias grupines parodas, rengti tarptautinius plenerus. Didžiąją jo kūrybos dalį sudarė tapyba, ją vertinančių, apžiūrinčiųjų, kolegų ir bičiulių apibūdinama kaip spontaniškumo, energijos, gyvybės kupina, išsiliejanti švara ir gaiva.

Dailininkas buvo ir nuoširdus bibliotekos Bičiulis, negailėjęs mums savo brangaus laiko, geros valios ir užsidegimo. Bičiuliavomės nuo pat įsikūrimo naujuose bibliotekos rūmuose 2006-asiais, kai pristatėme jo skaitmeninės grafikos darbų parodą „Vandens ritualas“. Per tą laiką bibliotekos ekspozicijų erdvėse atidarytos keturios personalinės jo kūrybos parodos bei dvi jo kuruotos bendros skaitmeninės grafikos parodos.

Jo tarpininkavimo dėka bibliotekoje pristatėme daugelio autorių dailės parodų, grupinių parodų, sulaukėme profesionalių dailininko patarimų. Biblioteką puošia jo kurti skaitmeninės grafikos G. Petkevičaitės-Bitės portretai. Visuose bibliotekos skyriuose jis buvo sutinkamas su šypsena, kaip draugas ir saviškis.

Atidaryme dalyvaus dailininko sūnus Žilvinas Danys.

Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Nuoširdžiai kviečiame!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48
El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.