Atidaroma Viktoro Petravičiaus kūrybos paroda

Gruodžio 6 d. (antradienį) 17 val. Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo 54-19) atidaroma dailininko Viktoro Petravičiaus (1906–1989) jubiliejinė grafikos darbų paroda. Juozą Miltinį ir Viktorą Petravičiaus siejo Paryžiuje užsimezgusi draugystė.

Viktoras Petravičius – žinomas grafikas, daugelio knygų iliustratorius, medžio ir lino raižinių, estampų, ekslibrisų bei monotipijų kūrėjas. Mažiau žinoma kita dailininko saviraiškos sritis – tapyba. Jo kūryba ekspresyvi, emocinga su plėtojama ryškia tautodailės tradicija.

Dailininkas gimė 1906 m. Bedalių kaime, Šakių raj. 1935 m. baigė Kauno meno mokyklą ir M. Dobužinskio dekoratyvinės grafikos studiją. 1935–1938 m. mokėsi Nacionalinėje aukštojoje dailiųjų menų mokykloje ir Nacionalinėje dailiojo ir taikomojo meno akademijoje Paryžiuje. 1937 m. Paryžiaus tarptautinėje meno parodoje apdovanotas Didžiuoju prizu už iliustruotą pasaką „Gulbė, karaliaus pati“. 1938 m. sugrįžo į Lietuvą, apsigyveno Kaune. 1940–1941 m. dėstė Kauno taikomosios dailės institute.

Baigiantis karui, su šeima išvyko į Austriją, vėliau apsistojo Vokietijoje. 1949 m. emigravo į JAV ir apsigyveno Čikagoje. 1949–1972 m. dirbo pedagoginį ir kūrybinį darbą. Nuo 1962 m. buvo Čikagos M. K. Čiurlionio meno galerijos direktorius. Nuo 1931 m. dalyvavo reprezentacinėse ir apžvalginėse parodose Vilniuje ir Kaune bei jungtinėse parodose Niujorke, Paryžiuje, Amsterdame, Briuselyje, Romoje, Las Vegase, Ročesteryje bei kituose Europos ir JAV miestuose.

J. Miltinio centre eksponuojami darbai tiek iš ankstyvojo, tiek iš vėlyvojo gyvenimo laikotarpių, kuriuos įprasmina ir sieja režisieriaus Juozo Miltinio ir dailininko Viktoro Petravičiaus draugystės, užsimezgusios Paryžiuje, simbolis – Viktoro Petravičiaus tapytas Juozo Miltinio portretas. Šį darbą režisierius išsaugojo dar nuo Paryžiaus laikų, o vėliau šią brangią relikviją kartu su kitais savo meno kūrinių kolekcijos darbais testamentu paliko bibliotekai.

Informaciją parengė
Angelė Mikelinskaitė
J. Miltinio palikimo studijų centro vedėja
tel. (8-45) 43 69 89