Virginijaus Sungailos poezija ir fotografija

Gruodžio 8 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje – poeto ir fotografo Virginijaus Sungailos poezijos knygos „Paslapties piligrimas“ ir fotografijų parodos „Atspindžiai vandeny“ pristatymas, susitikimas su autoriumi.

Virginijus Sungaila (g. 1962 m.) gyvena Mažeikiuose. Eilėraščius pradėjo rašyti vaikystėje. 1999 m. leidykla „VAGA“ išleido pirmą jo poezijos knygą „Rudenio kosulys“. Eilėraščiai buvo publikuojami savaitraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, žurnale „Durys“, kituose leidiniuose.

Paskui buvo nusprendęs eilėraščių nebepublikuoti. Apie tolesnį literatūrinį kelią Virginijus Sungaila sako: „Bet... 2015 m. Paryžiuje EXPO VOZ GALLERY buvo eksponuojamas mano vienas eilėraštis. O 2016 m. leidykla „Naujoji Romuva“ išleido mano poezijos knygą „Paslapties piligrimas“. Tais pačiais metais režisierė Airida Lementauskienė pagal jo eilėraščius pastatė spektaklį „Langas“. O fotografė Gražina Plonienė su savo mokiniais, paskaičiusi mano eilėraščius, nutarė juos įamžinti fotografijose. Šis projektas jau eina į pabaigą. Greit eksponuosime tas fotografijas ir eilėraščių fragmentus...“

Fotografuoti pradėjo prieš tris metus, savęs nelaiko fotografu. „Tik kaip vaikas bovijuosi. Taip jau susiklostė, kad bijau vandens, tokia keista fobija. Todėl fotografuoju atvaizdus ant vandens, norėdamas vandenį prisijaukinti ,“ sako jis.

Pirma V. Sungailos paroda įvyko Visagine 2015 m. Dabar jau bus surengta septyniolikta paroda.

Paroda bibliotekos konferencijų salėje veiks iki gruodžio 22 d.

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38