Dailininkių iš Kauno tapybos paroda bibliotekoje

Gruodžio 8 d. (penktadienį) 16 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma dviejų dailininkių - Alinos Daiker Gulbinienės ir Zitos Tarasevičienės – tapybos darbų paroda „Kelias į šviesą“.

Menininkės gyvena ir kuria Kaune. Nors jų tapybos stiliai skirtingi, jos jau daugelį metų bičiuliaujasi, kartu ir atskirai dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, kurių metu rengiami plenerai, parodos, meninės kūrybinės stovyklos ir išvykos Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje ir Airijoje. Menininkės taip pat organizuoja ir rengia kūrybines popietes vaikams.

Alinos Daiker Gulbinienės žaisminga ir jauki tapyba balansuoja tarp realizmo, ieškant gražiausio peizažo ir poparto stilistikos, besireiškiančios tapant žmonių portretus, figūrines kompozicijas. Autorė taip pat nevengia ir abstrakčių interpretacijų, spalvinių, techninių paieškų, kai švelni beveik akvarelinė tapyba pereina prie grubių, stambių mastechino potėpių.

Zitos Tarasevičienės tapyba pristato sutirštintai spalvingus peizažus, natiurmortus ir įvairias figūrines kompozicijas. Autorės analizuojamos temos dažnai perauga į ciklus, verčiančius žiūrovą žvelgti į vaizduojamą temą plačiau ir giliau. Dailininkės tapyba verčia žavėtis dažo ir potėpio faktūra, spalvos tikslumu. Dažnai ji kūrinį palieka be pavadinimo - leidžia žiūrovui pačiam įžvelgti kūrinio vaizdą ir prasmę.

Kartu eksponuojami kontrastingi menininkių kūriniai sukuria savotišką, labai įdomią diskusiją: išgryninta, abstrakti, spalvinė daiktinė forma tarsi „duoda toną“ realistinei, spalvingai, vaiskiai klasikinei tapybai, kuri, atrodo, dar labiau išsiskleidžia kontrasto fone.

Paroda veiks iki 2018 m. sausio 7 d.
Kviečiame!
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyriaus informacija