Lietuvos istorijos instituto diena

Balandžio 15 d. (pirmadienį) 16 val. kviečiame į renginį bibliotekos konferencijų salėje – „Lietuvos istorijos instituto dieną“. Renginyje dalyvaus dr. Dangiras Mačiulis, dr. Zita Medišauskienė, dr. Gintautas Sliesoriūnas.

Bus pristatomas kunigo Antano Pauliuko 1918–1941 m. rašyto dienoraščio II tomas (1926–1934 m.). Vietos istorijos tyrinėtojams šis dienoraštis – neįkainojamas šaltinis.

Dienoraščio apimtis didelė, todėl publikacija padalinta į tris maždaug vienodos apimties knygas. Dienoraštis iš daugelio kitų išsiskiria tuo, kad buvo rašomas kiekvieną dieną. Per daugiau kaip 20 metų autorius neaprašė vos kelių dienų.

Buvo aprašoma viskas: įspūdžiai, patirti nuolatinėse kunigavimo vietose – Troškūnuose, Pakruojyje, Teresdvaryje, klajonės po kaimynines ir tolimesnes parapijas, tai, ką apie pasaulį galėjo sužinoti nedidelio miestelio klebonas. Taip atsirado tikra Lietuvos provincijos ir to meto žmogaus pasaulėvaizdžio kronika.

Dienoraštį parengė ir išleido Lietuvos istorijos institutas. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka – šio leidinio išleidimo partnerė, atkreipusi Lietuvos istorijos instituto mokslininkų dėmesį į vertingą bibliotekos rankraščių fonde saugomą dienyno originalą, gautą iš A. Pauliuko archyvo savininko Jono Puko.

Maloniai kviečiame!