2012 01 31 - 2012 02 29: Girmanto Rudoko akvarelės ir pastelės darbų paroda "Miesto spalvos"

Mini galerijoje EKSPERIMENTAS (III a., Respublikos g. 14)

Menų skaityklos mini galerijoje EKSPERIMENTAS (III a.) atidaryta vieno galerijos parodų kuratoriaus, dėstytojo, dailininko Girmanto Rudoko akvarelės ir pastelės darbų paroda „Miesto spalvos“. Dalininkas kalba apie savo gimtąjį Panevėžį vaizduodamas miesto pastatus ar jų fragmentus, savaip interpretuodamas juos spalviškai. Darbai sukurti 2011 m. Panevėžio m. savivaldybės skirtos meno stipendijos dėka.

Parodos atidarymo metu apie autorių kaip apie kolegą, bičiulį ir dailininką kalbėjo Sigitas Laurinavičius. „Girmanto miesto spalvos apibendrinto kolorito, pasižymi spalvine gausa, jaučiamas autoriaus istorijos supratimas, šiandienos socialinių aktualijų pajautimas“, sakė jis. Darbai atskleidžia autorių kaip šiltą, betarpišką natūrą, jaučiantį miesto šiandieninį kontekstą, Panevėžys jo darbuose – šiltas, savas, subtilus. S. Laurinavičius priminė, kad G. Rudokas dalyvauja tarptautinėse bienalėse, bendrose parodose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Pristatydamas parodos idėją Girmantas Rudokas sakė, kad jo tikslas – pereiti per Panevėžio istoriją ir minimaliom išraiškos priemonėm pasiekti maksimalų rezultatą – per architektūrą, spalvas perteikti miesto įspūdį.

„Kas yra spalva? Kiekvienas suvokiame tai savitai, yra ir dėsniai, nors tai subjektyvu. Kiekvienas turi savo spalvų derinius, be šviesos nėra spalvos. Kiek šviesos mumyse yra, tiek turime spalvų. Linkiu turėti daug ir matyti mieste daug spalvų, nebūtinai tokias, kokios yra, pamatyti miesto praeitį, spalvas, kurios buvo kažkada,“ sakė autorius.

Darbuose – miesto Turgaus aikštė prieš šimtą metų, senas dabar restauruotas Kraštotyros muziejaus pastatas, realistiškas Panevėžio kolegijos pastato fragmentas. Atspalviai atspindi laikmečius, perteikiama, kaip iš ankstesnio laikmečio pereina į šį, šviesėja. Taškytas miestas, kai per lietų ar važiuojant pro mašinos langą juda vaizdas. Panoraminis vaizdas – spalvos, dėmės, kvadratai, lyg žiūrint iš aukštai ir matant spalvinę pramoninio rajono gamą.

G. Rudokas sakė, kad darbuose siekė spalvinio lengvumo, pavasario. Norėjo sukurti darbų ciklą, kurį padovanotų Panevėžio slaugos namams, todėl jų spalvos turėtų sukelti teigiamas emocijas, kad nebūtų niūru. Žadėjo kelis darbus ir padovanoti.

Autoriaus brolis, LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas sakė, kad kai miesto įvaizdis žiniasklaidoje vis neigiamas, reikia džiaugtis, kad Panevėžys turi menininkų, fotografų, kurie dirba, kad meno erdvių mieste daugėja. „Stengiamės, dirbam. Kiekvienas dailininkas randa savo nišą ir žiūrovą, vis tiek želmenis gausim, kad ir kokia nederlinga žemė būtų“, sakė jis ir sveikino parodos autorių.

Paroda veiks visą vasario mėnesį. Kviečiame lankytis.

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38