Apie virtualią parodą

Paroda skirta vienam žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, kilusiam iš Panevėžio krašto (Panevėžio raj., Molainių km.), kuris š. m. rugsėjo mėn. 13 d. mini 80-ies metų sukaktį.

Parodoje supažindinama su Broniaus Kutavičiaus biografija, pelnytais apdovanojimais, pristatoma jo kūryba, pateikiamas kūrinių sąrašas, supažindinama su išleistais kompozitoriaus natų ir garso įrašais. Atskirą parodos dalį sudaro garso ir vaizdo medžiaga: interviu su kompozitoriumi, jo kūrinių fragmentai. Parodoje pateikta literatūros apie Broniaus Kutavičiaus gyvenimą ir kūrybą bibliografija: monografijos apie kompozitorių, straipsniai, kompozitoriaus interviu ir pasisakymai, literatūra apie jo kūrybą, kūrinių recenzijos ir kt. Nuotraukų galerijoje atspindėtos kompozitoriaus gyvenimo akimirkos, pateikti jo rankraščių fragmentai.
Dėkojame p. Daliai Kutavičienei, filmo apie kompozitorių scenarijaus autorei ir režisierei, bei Lietuvos Muzikos ir leidybos informacijos centro darbuotojams už suteiktą galimybę pasinaudoti vertinga spausdinta bei garso ir vaizdo medžiaga, rengiant šią parodą. Sudarant bibliografiją naudojomės literatūros apie kompozitorių chronologiniu sąrašu,  parengtu Kristinos Šernaitės bei skelbtu monografijoje "Broniaus Kutavičiaus muzika: praeinantis laikas"/ sud. I. Jasinskaitė-Jankauskienė. V., Versus aureus, 2008. 
Sveikiname kompozitorių Bronių Kutavičių su garbingu Jubiliejumi ir linkime jam idėjų, įkvėpimo ir kūrybinio polėkio!

Parodą parengė:
Jolanta Sriubienė
Panevėžio apskr. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Muzikos skyriaus vedėja

Į titulinį