Kiti edukaciniai filmai

Biblijos kraštas: 4 dokumentinių filmų ciklas : 4 DVD / [producer, narrators Ray Pritz] ; išvertė Rūta Rušinskienė. - Vilnius : Lietuvos Biblijos draugija, 2011. - 4 garso ir vaizdo diskai (DVD) (4 val. 55 min.). - - Įgarsinta liet..
Turinys: 1. Biblijoje minimų vietovių kraštovaizdis, klimatas, sąlygos žemdirbystei (49:20); 2. Nuo Abraomo iki Jozuės laikų (43:51)3. Nuo Jozuės iki Ezekijo laikų (46:04); 4. Nuo Ezekijo iki Erodo Laikų (38:37) 5. Naujasis Testamentas: Evangelijos (42:49) 6. Ankstyvosios bažnyčios plėtra Romos imperijoje (40:06) 7. Senovės Artimųjų Rytų religijos (42:43); 8. Biblijos tekstas ir kanonas (41:40)

Čia mūsų namai : [dokumentinis filmas apie toleranciją] / [scenarijaus autorius ir] režisierius R.Bružas . - [Vilnius] : [S.n.], 2013. - 1 vaizdo diskas (30 min.) : stereo, gars., spalv. - Įgarsinta liet..
Filme pokalbis su Liubove - romų tautybės moterimi, Vytautu Matūzu - neįgaliu jaunuoliu bei etiope Tiluhan Eskedar, gyvenančia Lietuvoje, jų patirtys ir įspūdžiai.

Mozės istorija : [animacinis filmas visai šeimai]. - [Vilnius] : AcmeFilm, [2003]. - 1 vaizdo diskas (DVD) (44 min.) : stereo, skaitm., gars., spalv. (PAL). - Įgarsinta liet., angl., rus., latv., est.. - Titrai liet., rus., latv., est.

Nereikalingi žmonės / rež. M. Martinsons. Pirmas lietuviškas filmas, nagrinėjantis aktualias tiek užsieniečių, tiek lietuvių socialines ir pilietines problemas: emigraciją, „geresnio gyvenimo“ paieškas, įvaikinimą ir globą / trukmė 95 min.

Pirmykščio žmogaus pėdsakais. - [Tallinn] : Sonatiin OÜ, 2008]. - 1 vaizdo diskas (DVD) (115 min.) : stereo, skaitm., gars., spalv. - Įgarsinta angl., rus.
Filme vaizduojama žmonijos evoliucijos raida.

Prieš parskrendant į žemę / rež. A. Matelis. Lyriška ir asketiška dokumentinė esė apie vaikų ligoninę, joje gaunamas stiprybės ir meilės pamokas. Tai onkologinėmis ligomis sergančių vaikų išgyvenimai ir lūkesčiai, jų kovojimas su liga / trukmė 52 min.

Visi esame žmonės: apie toleranciją kitaip : Bernardinai.TV pristato / [pasakojo kunigai ir kt.]. - Vilnius : Bernardinai.lt, 2011. - 1 vaizdo diskas (DVD) (183 min., 22 sek.) : stereo, gars., spalv. (PAL) . – Įgarsinta liet.
Turinys: 1. Tolerancija: nuo konjunktūros iki artimo meilės. 2. Tirpdant neapykantą. 3. Pradėti viską iš naujo. 4. Sugrįžimai. Priklausomų žmonių reintegracija. 5. Benamystė: tarp stereotipų ir tikrovės. 6. Vaikai iš suaugusiųjų pasaulio.

Visi nepastebėti vaikai. Organizacijos UNICEF inicijuotas kino projektas suvienijo 7 žinomus režisierius, kurie sukūrė 16 - 18 minučių trukmės trumpo metražo filmus apie skirtinguose pasaulio kraštuose gyvenančius vaikus, kurie atsiduria sudėtingų problemų sūkuryje. Nuo Burkina Faso Afrikoje iki Bruklino Amerikoje, nuo Kinijos Azijoje iki San Paulo Brazilijoje su stabtelėjimais trejuose karštuose Europos taškuose - Italijoje, Serbijoje ir D. Britanijoje. Bet kurioje pasaulio šalyje ar bet kuriame mieste yra vaikų, kuriems likimas pagailėjo laimės ir meilės. Dažniausiai jie lieka nematomi, nepastebimi kitiems visuomenės nariams ir ant savo jaunų pečių privalo išlaikyti sudėtingų problemų naštą. Jie išgyvena skurdą, mirtinas ligas, tėvų ar globėjų netektį, vienišumą, pilietinio karo siaubus, artimiausių žmonių abejingumą, totalinę visuomenės diskriminaciją ir t.t. Tačiau šie vaikai yra drąsūs, žingeidūs ryžtingi ir išradingi, todėl nė sekundei nepasiduoda, ieško meilės ir stengiasi pasirinkti teisingą kelią į šviesesnį rytojų

 • Tanza. Alžyre gimęs prancūzų kilmės režisierius Mahdi Charefas šiame projekte atstovauja Afriką. Jis pasakoja Afrikoje nufilmuotą, bet nekaltu krauju paženklintą jaudinančią istoriją apie 7 kovotojus už šalies laisvę. Visi šie drąsuoliai yra jauni ir ginkluoti automatais. 20-mečio jaunuolio vadovaujamo būrio gretas papildo 12-os metų berniukas Tanza, kuris pats ryžosi tapti savanoriu ir dalyvauti pilietiniame kare, kai tik pamatė žiaurų susidorojimą su savo šeimos nariais. Bandymas pasislėpti ir išvengti susidūrimo su armijos kareiviais baigiasi tragiška netektimi, bet tai nesustabdo jaunųjų kovotojų ryžto. Grupės lyderis paruošia dvi bombas su laiko mechanizmu ir vieną iš jų perduoda Tanzai. Išklausęs visų instrukcijų berniukas skuba įvykdyti patikėtą užduotį ir palieka sprogstamąjį užtaisą mokykloje, kurioje sekantį rytą susirinks daug tokių pačių vaikų kaip ir jis.
   
 • Liūdnasis čigonas. Genijumi dažnai krikštijamas garsusis bosnis Emiras Kusturica sau būdingu unikaliu stiliumi, nestokodamas juodo humoro, įtraukdamas daug uždegančios čigoniškos muzikos ir panaudodamas savo sūnaus Stiboro parašytą scenarijų supažindina su maištininku Urošu. Keletą mėnesių pragyvenęs įkalinimo įstaigoje paauglys sulaukia lemtingosios dienos, kai jam eilinį kartą atsivers vartai į laisvę. Tačiau Urošas visiškai nesidžiaugia ir yra apimtas dviprasmiškų minčių. Juk didesnę dalį savo trumpo gyvenimo jis praleido už grotų ir nelabai žino, kaip užsidirbti kasdieninei duonai. Alkoholio liūne paskendęs tėvas jam pataria pratęsti sėkmingą vagies karjerą ir vėl grįžti į savotišku Rojumi laikomą kalėjimą. Bet šį kartą Urošas nusprendžia išbandyti naują ir labai originalų planą.
   
 • Jėzaus vaikai Amerikoje. Režisierius Spike'as Lee Brukline nufilmavo sukrečiantį epizodą apie AIDS virusu užsikrėtusius vaikus ir atsainų visuomenės požiūrį. Mergaitė vardu Blanka išsiaiškina, kad ji gimė su AIDS virusu, kurį paveldėjo iš Persijos įlankoje kariavusio tėvo ir narkomanės mamos. Jiems visai nerūpi dukrelės likimas, o bendramoksliai vaikai tesugeba pasišaipyti iš siaubingos ligos. Bet nepavydėtinoje gyvenimo situacijoje atsidūrusi Blanka pradeda aktyviai domėtis AIDS gydymo metodais ir galimomis komplikacijomis. Kuo toliau, tuo labiau ji įsitikina, kad turės kovoti su virusu savo jėgomis ir nesulauks beveik jokios pagalbos iš šeimos narių, draugų, mokytojų bei Vyriausybės atstovų. Bianka jaučiasi atstumta ir diskriminuojama.
   
 • Bilu ir Žoao. Brazilų režisierė Katia Lund iliustruoja vieną dieną iš benamių vaikų gyvenimo varginguose San Paulo rajonuose. Mergaitė Bilu ir berniukas Žoao draugauja nuo pat vaikystės. Vietoj pamokų mokykloje jie tampo paskui save medinį karutį miesto gatvėmis ir renka popierių, tuščias skardines bei kitokias atliekas, kurias labiau pasiturintys visuomenės atstovai tiesiog išmeta į šiukšlių dėžes. Išradingieji vaikai nepasiduoda liūdnoms likimo išdaigoms, svajoja apie gražesnį gyvenimą netolimoje ateityje ir prisigalvoja originalių idėjų, kaip iš nereikalingiausių daiktų sukonstruoti žaidimų aikštelę.
   
 • Džonatanas Jordan. Scott filmo pagrindiniu herojumi yra Džonatanas, kurį vaidina patyręs britų aktorius Davidas Thewlisas. Suaugęs vyras pasirinko sudėtingą ir pavojingą profesiją, kuri neatpažįstamai sujaukė visą gyvenimą. Jis dirba karo fotografu ir lankosi kruvinuose mūšiuose, todėl savo akimis matė daugybę žiaurių situacijų. Džonatanas trokšta išsivaduoti nuo persekiojančių košmarų. Jis ryžtasi pabėgti į svajonių pasaulį, prisiminti nuostabiąją vaikystę ir iš naujo atrasti gyvenimo privalumus.
   
 • Čiro. Italo Stefano Veneruso filmo herojus Čiro gyvena Neapolio užmiesčio rajone, kuriame po 1980-ųjų žemės drebėjimo iškilo identiškų namų kvartalas. Jam katastrofiškai trūksta dėmesio ir meilės, nes mamai labiau rūpi seksualiniai žaidimai su nepažįstamais vyrais. Todėl gyvenimo patirties berniukas semiasi tiesiog gatvėje, kur vyrauja kitokie dėsniai. Čiro kartu su geriausiu draugu Bertučelo suplanuoja apvogti automobilių kamštyje įstrigusį vairuotoją. Čiro išdaužia lango stiklą, o Bertučelo nukabina nuo nepažįstamo vyro rankos prabangų „Rolex“ laikrodį. Įvykdę cinišką nusikaltimą berniukai nubėga į skirtingas puses net nežinodami kas jų laukia už pirmojo posūkio.
   
 • Song Song ir mažoji Kat. Johnas Woo trumpam sugrįžo į vaikystę ir kiek neįprastu sau stiliumi sukūrė optimistinę istoriją apie viltį, kurioje niekas nesimuša ir nesišaudo. Joje veikia dvi mergaitės iš skirtingų Kinijos visuomenės sluoksnių. Mažosios Kat gyvenimas prasidėjo šiukšlių dėžėje, kur ją surado ir užaugino rūpestingas benamis. Nepaisant to, kad naujasis tėtis yra priverstas skaičiuoti kiekvieną centą ir kiekvieną dieną ieškoti maisto atliekų, mergaitė jaučiasi laiminga. Savo ruožtu, jos bendraamžė Song Song nuo pat gimimo mėgavosi prabanga ir besaikiu lepinimu, tačiau jos vidinis pasaulis netikėtai sudūžta, kai karjeros siekianti motina išprovokuoja šeimoje skyrybas. Dviejų mergaičių keliai susikerta, kai Song Song nusprendžia atsikratyti senokai pabodusia lėle, kuri taps pačiu brangiausiu Kat daiktu ir žaislu.

   Grįžti atgal