Filmai apie istorinius įvykius

Katynė / rež. Andrzej Wajda. Karinė-istorinė drama apie kraupius įvykius Lenkijoje II pasaulinio karo metais, NKVD žudynes Katynėje / trukmė 118 min.

Nacistas: Istorija ispėja. Dokumentinių filmų serijoje nagrinėjama nacistų kova dėl valdžios ir jų viešpatavimas Vokietijoje, jų elgesys okupuotose teritorijose ir tai, kaip įmanoma, jog savo kultūra garsi šalis gali padaryti tokius nusikaltimus žmonijai / Bendra dviejų diskų trukmė – 289 min.

Plona raudona linija / rež. T. Malickas. Tai 1962-ųjų James Jones knygos ekranizacija apie vyrus, išsilaipinusius ir kovojusius Ramiojo vandenyno salose II Pasaulinio karo metais. Žiaurūs karo vaizdai ir idiliški taikaus gyvenimo prisiminimai; mirtys, žudynės, kulkų zvimbimas, sprogimai ir įspūdingas gamtos grožis ir ramybė; jaunystė, meilė, gyvybė ir mirtis. Filosofiškas, poetiškas pasakojimas apie tai, kas beprasmiška ir prasminga, kas skaudu ir gražu, kovojusius ne dėl patriotizmo, bet tam, kad išliktų, dėl draugo, kuris buvo šalia / trukmė 164 min.

Titanikas : gelmių vaiduoklis: [dokumentinis filmas] / James Cameron. - [S.l.] : Buena Vista Home Entertainment, 2004. - 1 DVD-5 diskas, (90 min.) : spalv., gars.. - Režisierius James Cameron. - Įgarsinta angl., rusų ir liet. k.. - Subtitrai: liet., latv., est., rusų k.
Dokumentiniame filme kartu su garsiausiais pasaulio mokslininkais, okeanologais bei istorikais leidžiamasi į 4 tūkst. km kelionę po vandeniu, tyrinėjamos nuskendusio „Titaniko“ liekanos ir paslaptys, atkuriamos suirusio laivo dalys, analizuojamos laivo katastrofos priežastys ir t. t.

Trečiojo reicho žlugimas / rež. O. Hirschbiegel. 1945 m. balandžio 20-oji diena, Berlynas. A. Hitleris su svita slepiasi bunkeriuose po Vokietijos Kanceliarija. Rusų armija supa Berlyną vis glaudesniu žiedu, sostinė pavirtusi griuvėsiais. Vokietijos pralaimėjimas neišvengiamas – Berlyną gina tik saujelė kareivių. Miestas skendi liepsnose. Tik dienų klausimas, kada kris paskutinės Berlyno gynybinės užkardos. Balandžio 29-ąją rusų armija užima Berlyną. Nacistinės Vokietijos sutriuškinimas akivaizdus. Šį kartą net ir pačiam Fiureriui. Filme žiauraus vado sekretorė pasakoja apie paskutines Trečiojo Reicho dienas ir apie žmogų, savo rankomis sukūrusį karo ir genocido monstrą / trukmė 149 min.

Troja / rež. W. Petersen. Vaidybinis filmas, paremtas Homero „Iliados“ motyvais. Tai istorija apie Spartos karalienę Heleną, senovės Graikijoje vadintą gražiausia pasaulio moterimi, kuri savo aistra Trojos karalaičiui Pariui įžiebė net dešimtį metų trukusį karą tarp Trojos ir Mikėninės Graikijos / trukmė 156 min.

   Grįžti atgal